Zlý tvar spermií

myllina
23. máj 2022

Zienky,
mali niektori vasi partneri dobry pocet aj rychlost spermií, ale zly tvar? Nam povedali, ze su prilis gulate, da sa to vyzivovymi doplnkami zmenit? Partner uz dieta ma, takze vtedy problem nebol, je mozne ze sa to zmenilo v priebehu casu? Zaujima ma hlavne, ci sa to da nejako zmeniť.

myllina
autor
23. máj 2022

@pjosa tam som nenasla odpoved na otazku

barus26
23. máj 2022

@myllina zlý tvar znamená zlu morfologiu? Môj muž má morfologiu len 1% dobrých- to znamená že len 1% z tých miliónov vyzerá tak ako má. Zbytok sú poškodené, nemajú biciky alebo hlavičky a podobne. Počet a rýchlosť nadpriemer a momentálne som tehotná druhý krát, prirodzene 🙂

didi2102
23. máj 2022

@myllina aj môj mal zlý tvar, kúpili sme aj výživové doplnky za stovky eur, počet spermií sa zvýšil ale percento zlých v podstate ostalo nezmenené , čiže čo ja mám skúsenosť tak doplnky veľmi na celkovo percento nepôsobia,toto je vec kt sa nezlepšuje čo my máme info z centra , môže sa len zhoršiť , máme ale dve deti,jedno po iui a druhé prirodzene a to som mala ešte aj ja problém - pco

myllina
autor
25. máj 2022

@barus26 ano presne to je morfologia, dr. nepovedal jednoznačne, ze to neni s tymto problemom mozne, ale zaroven, ze to moze byt problem, preco sa nedari. Dakujem

gigie24
25. máj 2022

@myllina Ano aj ked ma muz zly tvar, minimalne mnozstvo a pohyb spermii dozadu moze mat dietatko, takychto pripadov poznam viac 😇🍀. Na pocatie staci jedna zdrava spermia, len to moze trvat dlhsie.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre