Ako sa vyrovnať so smrťou matky?

Zodpovedané
2. nov 2022

Dobrý deň,

v apríli mi zomrela maminka a ja sa s tým stále neviem vyrovnať. Bola mojim všetkým, mojou najväčšou oporou, najlepšou kamarátkou a bolo medzi nami neuveriteľne silné puto. Pri každom pomyslení na ňu plačem, stále si pozerám jej fotku, rozprávam sa s ňou a dokonca som sa jej párkrát snažila zavolať. Je to pre mňa neskutočne ťažké obdobie.

Mám 28 rokov a nemám už ani ocka. Som sirota, ktorá má pocit, že s maminkou odišlo aj kus mňa samej. Všetko mi ju pripomína, neustále na ňu myslím, stále mám pred očami jej rakvu. Neviem, čo robiť, ťažko sa mi takto žije.

Je nejaký spôsob, ktorý by mi pomohol lepšie znášať môj smútok nad stratou maminky?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak po smrti rodiča pretrváva stav ktorý popisujete, jedná sa posttraumatickú stresovú poruchu. Odporúčam návštevu psychiatra, ktorý zváži predpis liekov.

Prajem Vám všetko dobré,
MUDr. Pavol Palkovič