Dolieha na mňa panika a úzkosť. Ako začať znovu žiť?

Zodpovedané
4. okt 2023

Dobrý deň,

prechádzam obdobím, kedy na mňa dolieha panika a úzkosť. Ťažko sa mi dýcha, myšlienky lietajú, neviem sa dať dokopy.

Ako sa dostať z tohto kolotoča a začať znova žiť?

Nechcem iba prežívať. Beriem vitamíny, chodím von medzi ľudí. Tieto stavy mám väčšinou ráno po prebudení, niekedy celé doobedie.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak sa úzkostné alebo iné negatívne psychické stavy prelínajú aj s fyziologickými reakciami, je určite dôležité to riešiť. Ak tento stav pretrváva viac ako 3 mesiace, odporúča sa vyhľadať aj odborníka, ktorý Vám poradí komplexnejšie ako stavy zvládať a zároveň si prejdete možné príčiny.

Ako svojpomocné pomôcky môžete v danú chvíľu vyskúšať prehĺbené dýchanie. Tiež pomáha tréning relaxačných techník. Napr. autogénny tréning, ktorý nájdete aj na youtube. Ak nebude pomáhať, určite vyhľadajte odborníka.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Jana Vranková
www.magneb6.sk

“Horčík a vitamín B6 prispievajú k zníženiu únavy a vyčerpania, k správnej funkcii psychiky a k správnemu fungovaniu nervového systému.”