Ako budú vyzerať vysvedčenia prvákov?

Zodpovedané
5. jan 2023

Dobrý deň,

máme doma prváčku a zaujíma ma, že akú formu vysvedčenia bude mať.

Budú na vysvedčení známky alebo slovné hodnotenia?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem Vám odpovedať. Záleží to od samotnej školy, či sa rozhodli na pedagogickej rade ustanoviť slovné hodnotenie alebo známky. Takéto rozhodnutia sa dejú ešte pred začiatkom školského roka. Triedna pani učiteľka Vám určite odpovie.

Počas obdobia pandémie bolo ministerstvom nariadené slovné hodnotenie u prvákov. Potom toto rozhodnutie prešlo do kompetencie školy.

V našej škole sme si slovné hodnotenie ponechali aj naďalej. Prváci tak ani v priebehu školského roka nedostávajú známky, ale slovné hodnotenie.

Prajem pekný deň.
Mgr. Natália Rajnohová
Učiteľka pre primárne vzdelávanie