Ako často sa má vyšetrovať krčok maternice počas tehotenstva?

Zodpovedané
6. sep 2019

Dobrý deň,

momentálne som v 23. týždni tehotenstva a od 16. týždňa ma lekár na poradniach vôbec nekontroluje zospodu. Kontroluje ma iba cez brucho.

Chcela by som vedieť, či môže takýmto spôsobom vidieť, či sa neotvára krčok maternice. Neskontroloval ma ani po tom, ako sám zhodnotil, že mi tvrdne brucho. Všade čítam a počúvam, že kontrola krčka by sa mala vykonať pri každej návšteve.

Ako často sa má vyšetrovať krčok maternice počas tehotenstva?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

toto je otázka skôr na gynekológa než na fyzioterapeuta.

Pri kontrole gynekológ vie zhodnotiť či sa kŕčok otvára alebo nie. Taktiež na koľko cm sa kŕčok otvára, alebo na koľko cm už otvorený je.

Kontrola kŕčka maternice je dôležitá v posledných týždňoch tehotenstva.

S pozdravom

Prajem Vám všetko dobré,

Mgr. Martina Nagyová, cert. MDT
Centrum zdravia Fymas s.r.o.
tel.: 0903 180 813
email.: martina.nagyova@fymas.sk