Ako zmierniť bolesti chrbtice počas tehotenstva?

Zodpovedané
2. jún 2023

Dobrý deň,

som v 20. týždni tehotenstva a mávam veľké bolesti chrbtice. Hýbem sa, aj si chrbticu natieram masťou, cvičím a nič mi nepomáha.

Čo mi pomôže?

Ďakujem

Dobrý deň,

ako prvé musíte navštíviť Vášho ošetrujúceho lekára, potom ortopéda a na záver fyzioterapeuta.

Opraviť telo cvičením má svoje zásady. Pri poškodeniach a zraneniach chrbtice sú cviky, ktoré vedia liečiť, zhoršiť, resp. nemajú žiaden vplyv.

Je potrebné obzvlášť počas tehotenstva cvičiť pod vedením fyzioterapeuta.

Prajem Vám všetko dobré,

Mgr. Martina Nagyová, cert. MDT
Centrum zdravia Fymas s.r.o.
tel.: 0903 180 813
email.: martina.nagyova@fymas.sk