Čo znamená mravčenie v krčnej chrbtici?

Zodpovedané
24. sep 2022

Dobrý deň,

mám 29 rokov a v máji som bola na naprávaní u chiropraktika kvôli 7-mesačnému tinitusu. Od tej doby mám pocit mravčenia a škriabania v krčnej ako keby ma škrabal lístok na oblečení, ale je to v chrbtici.

Mám sedavé zamestnanie, často blokovanú c chrbticu. Bola som na MR. Vraj žiadne poškodenie.

Teraz cítim znovu bolesti, bolí ma aj rebro na dotyk. Vadí mi podprsenka. Dnes som bola u fyzio. Tá povedala, že to môže byť z chrbtice.

O aký problém môže ísť?

Ďakujem

Dobrý deň,

vaša príloha je žiaľ nečitateľná. Áno, príčinou môže byť chrbtica. Navštívte fyzioterapeuta, absolventa MDT celého štúdia, nie len jedného kurzu. MDT = Mechanická liečba a diagnostika chrbtice.

Ak je pôvodcom chrbtica, McKenzieho metóda ju odhalí.

Prajem Vám všetko dobré,

Mgr. Martina Nagyová, cert. MDT
Centrum zdravia Fymas s.r.o.
tel.: 0903 180 813
email.: martina.nagyova@fymas.sk