Je možné cvičiť cviky na popôrodnú diastázu, keď mám malú umbilikálnu herniu?

Zodpovedané
5. jan 2023

Dobrý deň,

po 2. pôrode mi ostala veľká diastáza - asi 10 cm. Chodila som na rehabilitácie, cvičila a diastáza sa pekne zavrela. Následne som brucho spevnila cvikmi a neskôr vyzeralo ako pred pôrodmi. Po 3. pôrode mám 5 cm diastázu a malú umbilikálnu herniu, ktorá je zatlačiteľná.

Môžem opäť robiť cviky a rehabilitácie na diastázu, aj keď mám herniu?

Je nutné najskôr vyriešiť herniu operačne a až potom cvičiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

odporúčam stav riešiť s fyzioterapeutom individuálne a od základov. Cviky ktoré ste cvičili predtým nemusia byť účinné a efektívne. Umbilikálnu herniu riešte ako prvú.

Prajem Vám všetko dobré,

Mgr. Martina Nagyová, cert. MDT
Centrum zdravia Fymas s.r.o.
tel.: 0903 180 813
email.: martina.nagyova@fymas.sk