Mám diastázu a cvičím. Musela by som v prípade tehotenstva prestať s cvičením?

Zodpovedané
24. sep 2022

Dobrý deň,

mám diastázu na 2 prsty. Najväčšia je okolo pupka, tam je aj taká jamka. Cvičím cviky, ktoré sme si prešli s fyzioterapeutkou. Kvôli covidovej situácii som prestala chodiť na cvičenia s fyzioterapeutkou.

Zároveň sa snažíme o ďalšie bábätko. Cvičím i napriek tomu. Vraj aj pre ďalší pôrod je lepšie, keď je brucho pevnejšie.

Ak by som otehotnela, musím prestať cvičiť cviky na diastázu?

Musím byť pod dohľadom fyzioterapeuta?

Ako je to potom v ďalších fázach tehotenstva?

Ďakujem

Dobrý deň,

odporúčam navštíviť vášho fyzioterapeuta a pokračovať v cvičení počas tehotenstva pod jeho dohľadom.

Ak tehotenstvo plánujete a diastáza stále pretrváva, pokračujte v cvičení podľa odporúčania. V oboch prípadoch je vhodný dohľad fyzioterapeuta.

Prajem Vám všetko dobré,

Mgr. Martina Nagyová, cert. MDT
Centrum zdravia Fymas s.r.o.
tel.: 0903 180 813
email.: martina.nagyova@fymas.sk