Mám diastázu pod pupkom?

Zodpovedané
27. dec 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému.

Ako zistím či mám diastázu pod pupkom?

Skúšala som samovyšetrenie pri partiách nad pupkom Ju viem nahmatať na jeden prst, nižšie už kvôli tuku necítim.

Ak zistím, že ju mám, je možné na to niečo cvičiť?

Zatiaľ cvičím cvik v polohe ležmo, zdvihnuté nohy do uhla a tlačenie dlani do kolien.

Ďakujem

Dobrý deň,

je vhodné zistiť rozsah BD a cielene cvičiť. Je množstvo konceptov pohybovej liečby.

Dôležité je nájsť si odborníka, ktorý sa danej problematike dlhodobo venuje a vytvorí vám zostavu, ktorá bude spĺňať vaše individuálne potreby.

Prajem Vám všetko dobré,

Mgr. Martina Nagyová, cert. MDT
Centrum zdravia Fymas s.r.o.
tel.: 0903 180 813
email.: martina.nagyova@fymas.sk