Mám oslabené panvové dno. Mohla som si svaly povoliť sama?

Zodpovedané
10. apr 2023

Dobrý deň,

som po dvoch pôrodoch (druhý bol pred 15 mesiacmi) a počas cvičenia, hlavne pri skákaní pociťujem, že mám oslabené panvové svaly. Ide o častý nutkavý pocit na močenie.

Mohla som si tie svaly povoliť aj sama?

S manželom používame pri sexe erotické pomôcky, ktoré sú trošku väčšie.

Ďakujem

Dobrý deň,

za Vaše panvové dno môžu skôr pôrody než trošku väčšie erotické pomôcky.

Odporúčam Kegelové cviky, cviky na panvové dno, cvičenie podľa Ľudmily Mojžíšovej. Všetko odporúčam cvičiť pod vedením fyzioterapeuta.

Prajem Vám všetko dobré,

Mgr. Martina Nagyová, cert. MDT
Centrum zdravia Fymas s.r.o.
tel.: 0903 180 813
email.: martina.nagyova@fymas.sk