Môže mi pri pôrode časť vytečenej platničky poškodiť miechu?

Zodpovedané
11. feb 2024

Dobrý deň,

mám vytečenú platničku v driekovej oblasti, útlak na koreň, stŕpla mi noha. Bolesti nemám, cvičila som, naučila som sa ovládať pohyby, aby som chrbát moc nezaťažovala. Teraz som v 32. týždni a tŕpnutie sa zhoršilo.

Môže mi pri pôrode tá časť vytečenej platničky poškodiť miechu?

Je možné rodiť sekciou?

Ďakujem

Dobrý deň,

stav konzultujte so svojim gynekológom a a neurológom. Na presné vyjadrenie a odporúčanie by som potrebovala Vašu dokumentáciu a MRI.

Prajem Vám všetko dobré,

Mgr. Martina Nagyová, cert. MDT
Centrum zdravia Fymas s.r.o.
tel.: 0903 180 813
email.: martina.nagyova@fymas.sk