Pomôžu mi cviky pri symfyzeolýze?

Zodpovedané
18. feb 2024

Dobrý deň,

2 týždne pred pôrodom som pre pichanie v ľavej nohe musela chodiť s barlou. Gynekológ mi povedal, že plod tlačí na nerv a po pôrode to prejde. Lenže už je to 10 dní, noha stále bolí. Nevládzem ísť ani sama do sprchy, lebo nevládzem dvihnúť ľavú nohu. V pôrodnici ma poslali na neurológiu, potom na sono, či nemám zrazeninu krvi. Na nič neprišli.

Až doma som si na nete našla, že to sú príznaky symfyzeolýzy. Len som sa teraz vyľakala, pretože čítam, že niektoré ženy majú trvalé následky.

Pomôžu mi nejaké cviky, alebo mám skúsiť fyzioterapiu?

Ďakujem

Dobrý deň,

symfyzeolýza sa prejavuje krutými bolesťami vpredu, neprejavujú sa v dolnej končatine, kostrči a ani v bedrovom kĺbe.

Odporúčam znova navštíviť neurológa a vylúčiť možné podozrenie na platničku v driekovej chrbtici. Taktiež navštívte fyzioterapeuta so špecializáciou na MDT, Mc.Kenzieho.

Prajem Vám všetko dobré,

Mgr. Martina Nagyová, cert. MDT
Centrum zdravia Fymas s.r.o.
tel.: 0903 180 813
email.: martina.nagyova@fymas.sk