Tlak odspodu pri čupení v 7. mesiaci. O aký problém ide?

Zodpovedané
18. jún 2020

Dobrý deň,

som v 7. mesiaci tehotenstva a brucho mám dosť malé. Pribrala som len málo, brucho dokážem ešte aj schovať pod mikinu alebo sveter. Včera som si ale všimla, že keď si čupnem, tak cítim taký nepríjemný tlak odspodu. Ako keby mi všetko vnútri tlačilo na hrádzu a konečník.

Až po chvíli musím zmeniť polohu.

Je to v tehotenstve bežné, alebo je to príznak oslabeného panvového dna alebo niečoho iného?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ pravidelne navštevujete gynekologickú ambulanciu a váš lekár nenašiel žiadnu anomáliu vo vývoji, nie je sa čoho obávať. Telo ženy sa rastúcemu brušku prispôsobuje individuálne.

K čupnutiu sa vyjadriť neviem, čupli ste si s kolenami pri sebe alebo od seba?

Odporúčam navštíviť certifikovaného fyzioterapeuta v Mojžíšovej metóde s aktívnou praxou.

Prajem Vám všetko dobré,

Mgr. Martina Nagyová, cert. MDT
Centrum zdravia Fymas s.r.o.
tel.: 0903 180 813
email.: martina.nagyova@fymas.sk