Po vitamínoch LejdyVita ma bolí hlava a mám hmlisto pred očami. Mám pokračovať v ich užívaní?

Zodpovedané
16. máj 2022

Dobrý deň,

som v 6. týždni po úspešnom IVF. Mám 40 rokov a gynekológ mi preventívne predpísal Fraxiparine 0,3 ml. Mám si ho pichať každých 24 hodín.
Plus vitamíny LejdyVita. Problém je, že po týchto vitamínoch ma vždy rozbolí hlava a začne sa mi hmliť pred očami. Beriem ich ešte len dva dni.

Mám pokračovať v ich užívaní?

Predtým som brala iba kyselinu listovú a D a nič mi nebolo. Zatiaľ nemám nevoľnosti.

Aké sú Vaše odporúčania?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

je vhodné zistiť, či sú ťažkosti spôsobené užívaním vitamínov.

Ak Vaše ťažkosti budú pokračovať napriek vysadeniu vitamínov, tak sa k ním môžete vrátiť. Vhodné je meranie tlaku krvi a piť dostatok tekutín. Každý liek a vitamínový doplnok môže mať bočné nežiadúce účinky.

Zo skúsenosti je však nepravdepodobné, že tieto ťažkosti spôsobuje užívanie vitamínov. Možné je aj skúsiť iný preparát.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič