Aká je inkubačná doba po uštipnutí kliešťom?

Zodpovedané
6. jún 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom inkubačnej doby po uštipnutí kliešťom. Vytrhli sme ho, ale ostalo niečo - asi nožička. Tak sme museli na chirurgiu. Ak sa neurobí červený kruh po pár dňoch a aj tak pre istotu to chcem dať skontrolovať krv.

Mám na to nárok?

Urobí mi to obvodný lekár?

Aký je postup?

Po koľkých dňoch môžem ísť na tie testy?

Ďakujem

Dobrý deň,

krvné testy na boreliózu sa robia vtedy, ak sa u pacienta objavilo typické začervenanie v okolí poštípania.

Štandardne sa neodoberá krv pri každom poštípaní. Ak však trváte na odbere, tak si odber môžete zaplatiť ako samoplatca.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková