Aká môže byť príčina vypadávania vlasov?

Zodpovedané
26. apr 2021

Dobrý deň,

už dlhšiu dobu pozorujem vypadávanie vlasov. Vlasy mám veľmi husté, nemám žiadne zdravotné problémy. Mám ľahkú anémiu. Naposledy som bola na hematológii v novembri a mala som výsledky v poriadku. Chodím tam raz do roka na kontrolu.

Môžem mať nejaký vážny problém?

Ďakujeme odpoveď

Dobrý deň,

ak ste prekonali Covid-19, tak aj toto môže spôsobiť vypadávanie vlasov.

V niektorých prípadoch hypotyreóza spôsobuje vypadávanie vlasov. A ak máte tieto vyšetrenia v poriadku, tak mali by ste sa poradiť s dermatológom.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková