Aké riziká hrozia plodu pri nákaze Covidom-19 v prvom trimestri?

Zodpovedané
14. jan 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom Covidu-19.

Aké riziká hrozia plodu pri nákaze Covidom-19 v prvom trimestri?

Ďakujem

Dobrý deň,

nedá sa ešte jednoznačne povedať, že aké rizika hrozia pre plod v prvom trimestri. Covid-19 je tu krátko a bližšie informácie budú až keď sa zozbiera dostatok dát. Sú údaje, že niektoré deti sa narodili s nešpecifickými kožnými nálezmi na tele. Popisuje sa, že u týchto žien, ktoré prekonali Covid-19 je vyššie riziko narodenia mŕtveho plodu. Ale je to iba naozaj vo veľmi malom počte žien. Vo väčšine prípadov sa narodili zdravé deti.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková