Tehu v prvom trimestri

mon1806
14. aug 2021

Ahojte ste tu nejaké tehulky co ste v prvom trimestri a neockovane? Tiež mate taky strach z covidu ci neriešite? Chcela by som či nás je tu takých viac poprípade kto sa plánuje ockovat v druhom trimestri 🙂

rivini
14. aug 2021

@mon1806 v prvom trimestri nie..tam sa neodporuca ziadne ockovanie, kedze babatko je velmi citlive a potrat moze vyvolat vlastne hocico...ja som v 21. tt, prvy termin ockovania mam v 24.tt. Dostanem Biontech/Pfizer-ten uz ma prve studie s tehotnymi, aj s novorodencami.

mon1806
autor
14. aug 2021

@rivini a všetko ôk? Ja sa neplánujem dat ockovat v prvom trimestri ten koncim koncom septbrw musím nejako vydržať ale už v 14tt by som sa chcela dať lebo čím skôr kvôli delte aj kvôli drobcovi chodí do škôlky

rivini
14. aug 2021

@mon1806 termin mam o tri tyzdne. No uz mam viacere ockovane tehotne kamosky, vsetky po ukoncenom 13.tt, vsetky Pfizerom, ziadna nemala problemy, babatka su tiez ok.

mon1806
autor
14. aug 2021

@rivini super ďakujem 🙂

lavi24
14. aug 2021

@mon1806 Ahoj, ja zijem v zahranici v krajine, kde je Delta velmi rozsirena. Tu ockuju tehotne zeny prioritne a odporucaju, aby bola zena do konca 2. trimestra plne zaockovana, kedze v 3. trimestri to moze mat fatalne nasledky. Zial, uz teraz v lete maju v nemocniciach vela tehotnych zien. Ja som este v 1. trimestri, ale som na 80% presvedcena dat sa zaockovat okolo 14-15 tyzdna po odporucani lekara. Konzultujem to s viacerymi lekarmi, to odporucam aj tebe a kazdemu, kto sa chce zaockovat.

mon1806
autor
14. aug 2021

@lavi24 ja sa taktiež chystám ďakujem škoda ze nevymysleli ešte Pfizer ale len jednudavku

rivini
14. aug 2021

@mon1806 ono uz aj po prvej davke mas nizsie riziko tazkeho priebehu. Cize ak sa nechas v 14.tt ockovat, mas celkom dobre vyhliadky😊

danielahamar
15. aug 2021

Ja som otehotnela v prvej vlne, v druhej som rodila pozitivna, všetko je ok, aj bolo. A porozmýšľaj o tom ešte, alebo počkaj pokiaľ neporodis, pokiaľ si sa doteraz nedala. 🙂

tianna
15. aug 2021

@mon1806 páči sa mi ako očkované tehotné či čerstvo odrodene už vedia že deti sú v poriadku.. 🙇‍♀️ ako to môžu vedieť?.. Možno raz budú mať problémy s učením, ADHD, atď... Ale iste, samozrejme možno aj ozaj budú ok. Podľa mňa je to obrovský risk.. Veď tu bežne tehotné riešia či môžu paralen, deci vína alebo rôzne syry.. Ale vakcíny sa už neboja.. Zvláštne zmýšľanie.. 🤔 lebo stále aj keby si covid dostala môžeš mať priebeh nádchy či byť celkom bez príznakov..

mon1806
autor
15. aug 2021

@tianna to my je úplne jasné preto mam aj ja z toho taky strach kebyže som sama a je to moje prvé dieťa tak sa asi nedám ockovat ale ja už doma jedno dieťa mam ktoré mi chodí do škôlky a veru z tej mi môže priniesť čokoľvek ale mam z nej neskutočný strach

katka533
15. aug 2021

@mon1806 ja som v druhom trimestri a ockovat sa teda nedam. Ano, ked nepotratili, neznamena, ze deti su v poriadku. Moje prve dieta ma autizmus a teda nemienim riskovat absolutne nic, lebo tie deti sa este ani nenarodili a uz garantuju, ze su v poriadku. Haha. Ani nahodou. Moj nazor

lienka.7
15. aug 2021

@tianna presne tak. Nie som odporca ockovania, ale nie u tehotnych.
@mon1806 je to len a len na tebe. Asi by som to povedala tak, ze coho sa viac bojis. Covidu alebo pripadnych NU z ockovania. Lebo aj u tehotnych su, len sa o tom tak nehovori, aby ich nevystrasili. Potrebuju kazdu jednu. Zial aj ony su sucastou studie. A zadarmo! To, ze porodili zdrave dieta neznamena, ze sa daco neprejavi v 2-3 rokoch. Ako povedal Krcmery, uvidime za 5 rokov co urobila vakcina.
@lavi24 ake fatalne nasledky v 3.trimestri? V 2.nemoze mat NU a napr.predcasne porodit? Horucky s pod.? Kazda jedna tehotna si sama musi zvazit co je ochotna podstupit. To ze 999 tehotnym pred nou nic nebolo, neznamena ze jej byt nemoze. Pre inych je len cislo do statistiky a vyskumu.

zuzanockamt
15. aug 2021

Niektoré ste teda dobre naivné. Veď samotní vedci, lekári nevedia, aké následky budú mať vakcíny v budúcnosti. Sami hovoria, že uvidíme o pár rokov. A tu na koni vyhlásenia, že nič im nie je 🤦

lienka.7
15. aug 2021

@rivini sami nevedia, aku ucinnost ma vlastne vakcina, vsetko je v rovine malo by a pod. Maju vobec zaockovani protilatky - vsak sa nezistuju. Vediet sa bude az po papezovi, ked zacnu zverejnovat cisla.

matkahelka
15. aug 2021

@mon1806 podla mna vela robi psychika a ty mas v sebe neskutocny strach, ved je to uz tvoja tretia ci stvrta tema o covide, o covide tehotnych. preco myslis len negativne? covid ste cela rodina mali, je uplne mizive percento ludi, co to dostali opakovane. v tvojej diskusii o covide v tehotenstve ti kopa zien pisalo, ze covid mali bud bez priznakov alebo lahky. ja som teda nikde nezaregistrovala informaciu, aby tehotne boli obzvlast ohrozene covidom a hromadne potratili, ci skor porodili. vsade sa pise, ze su ohrozene. a kto nie je? ja som tehotna tiez, tiez sa obavam, ale ja o ockovani v tehu som ani na minutu neuvazovala. mna v CAR pred ockovanim varovali, rovnako aj moj gynekolog nepodporuje ockovanie v tehotenstve, sam mi povedal, ze po sestonedeli nech sa dam, dovtedy nie.ako dnes niekto moze preboha povedat, ze tehotne su po ockovani ok aj ich deti v brusku. to kto odkial vie, co bude kym sa tie deti narodia? kolko sa uz dozili tie deti ockovanym talianskym tehotnym? ved sa ockuje kolko? 6-8mes. u tehotnych, odkial pramenia tie vyjadrenia, ze deti su ok. za mna velmi odvazne vyjadrenia, ze vakciny su pre tehotne zeny bezpecne. ale pre kolektivnu imunitu fakt aj cez mrtvoly, aj cez NU, aj cez rizika. nedavaju sa ockovat bezni ludia, tak budujme kolektivnu imunitu na tehotnych a na detoch. za mna hrozne.

lienka.7
15. aug 2021

@matkahelka presne 👏👏👏👏
Moja rec. Nevedia donutit inych tak idu na to cez tehotne a este k tomu cez deti.
Chcu ockovat 12 rocne dievcatka!!! Paneboze. Bezne maju zeny ako NU problemy s menzesom, bud ho nemaju, alebo dostanu aj 3x. Kamoska ho mala 20 dni vkuse!!! Gynekolog jej povedal ze co cakala? Vsak sa nevie co urobi vakcina s hormonmi... a toto chcu pichat dievcatkam??? Snad to ziadna triezvo uvazujuca matka nedovoli 😔😔😔

mon1806
autor
15. aug 2021

@matkahelka ja som taka stále ja som taky stresak možno tým ze prichádzam do kontaktu stále s niecim hrozný vidím to v nemocnici každý deň preto som asi taká lebo ja pri všetkom viem co sa môže stať, preto mam taky strach o všetko

lienka.7
15. aug 2021

@mon1806 neboj, kazda sa bojime. Aj ja!
Ale mam zodpovednost za to malicke... takze sa rozhodujem len a len ja sama.
Pozri, ked sa bojis, daj sa zaockovat. Ale ver tomu, ten strach nezmizne ani potom. Vakcina ti vobec nemusi pomoct a kovid dostanes tak ci tak. Kolega je 2x ockovany AZ a protilatky ma minimalne. A je tam kde bol predtym, boji sa co a ako teraz...
Kazdy sme iny proste, niekto ma lahky priebeh, iny zomrie... bohuzial.
Kamoska mapa teraz kovid resne pred koncom tehu... keby nemal priatel pozit.test, ani by o tom nevedela... ale hlavne ze strasia ako pomaly vsetky tehotne musia umriet ked sa nezaockuju.
Ked sa nevies rozhodnut, spis si vsetky pre a proti a zvaz, co je pre teba to najlepsie riesenie. Nie je inu! Drzim ti palce 👌👌👌

mon1806
autor
15. aug 2021

@lienka.7 ďakujem ti pekne 🙂

tianna
15. aug 2021

@mon1806 rozumiem ti.. No rovnako ako ti môže dieťa priniesť covid zo škôlky (rovnako aj samozrejme nemusí) môžeš mať vážne NU po vakcíne (samozrejme takisto rovnako aj nemusíš).. No myslím že vakcína je ďaleko väčší risk nakoľko ak by si covid rovno dostala s najväčšou pravdepodobnosťou budeš max. do pár týždňov fit.. Ale čo sa vakciny týka nemôžeš vedieť či sa niečo neprejaví na tebe či dieťati po rokoch.. Samozrejme rozhodnutie je na tebe.

adrbat
17. aug 2021

@mon1806 Tiež som v 1 trimestri a učím. Ale určite sa nedám ockovať. Manžel bol v prvej vlne pozitívny a ja nie - a to stačí keď ma ofukne a som chorá.

mon1806
autor
17. aug 2021

@adrbat no jedine asi čo nám treba je pevnú vieru že to nechytíme 🙂

adrbat
17. aug 2021

@mon1806 Jedine, netreba na to príliš myslieť. Niekedy to neprospieva.

mon1806
autor
17. aug 2021

@adrbat ja viem ze nie len stačí pozerať tie spravy a mam dosť človek má strašný strach a ja ho určite mám a poviem ti ze človek sa ani tam z toho tehotenstva veľmi neteší počas tej korony viem to porovnať s prvým tehu teraz žijem len v strachu a strese

adrbat
17. aug 2021

@mon1806 My čakáme prvé a snažili sme sa dlhšie, ja mám strach z vývojových porúch (keďže brat má). Ale treba si ho užívať aj tak - pozitívne myslenie robí veľa.

mon1806
autor
18. aug 2021

@adrbat robí veľa naozaj 🙂 držím prsteky sem tam. Sa ozvite ako vám je 🙂

jolikaa
18. aug 2021

@mon1806 ja som tehotna s chytila som covid v druhom trimestri, nastastie. Zatial ockovana nie som a uz pomaly rodim,ale ak by som mala vtedy v druhom trimestri narok na ockovanie,tak by som do toho isla,lebo to nebolo nic moc. Teraz sa budem ockovat po porode.

adrbat
18. aug 2021

@mon1806 Nech nám to dobre dopadne 🙂 aj ja Vám držím päste.

snehulienka82
18. aug 2021

@mon1806 a co keby si na tych par mesiacov nepustila dieta do skolky? Ja som pocula hrozne veci, najma v 1.trimestri 80 % zien co sa dali zaockovat, potratili...

snehulienka82
18. aug 2021

@mon1806 jednoduche riesenie, vypni telku 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre