Ako dlho si mám sledovať príznaky prípadného syndrómu toxického šoku?

Zodpovedané
20. júl 2020

Dobrý deň,

na konci menštruácie som si zabudla vybrať tampón - mala som ho v sebe 12 hodín. Manžel mal totiž nehodu a strávili sme dlhé hodiny na pohotovosti a jednoducho som v tom strese zabudla. Obávam sa syndrómu toxického šoku.

Ako dlho si mám prípadné príznaky sledovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak by ste mali mať STS, tak ťažkosti sa objavia zvyčajne do 48 hodín.

V literatúre sa popisuje rýchly nástup príznakov, ako napr.horúčka, nevoľnosť, slabosť, zvracanie a ďalšie iné.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková