Ako liečiť bolesť hrdla, ktorá trvá už 4 dni?

Zodpovedané
28. feb 2022

Dobrý deň,

už 4 dni mám bolesť hrdla. Bolesť cítim hlavne večer a v noci. Mám červené pľuzgiere v hrdle. Začalo to teplotou 38,7°C, ktorá bola 3 dni. Mám chrapľavý hlas a ťažko prehĺtam.

Čo mi pomôže?

Ďakujem

Dobrý deň,

lokálne môžete klokatať Tantum verde. Kvôli zachrípnutému hlasu môžete cmúľať Pantenol pastilky.

Ak by pretrvávali zvýšené teploty, tak by ste mali navštíviť Vášho lekára, aby Vás vyšetril, urobil CRP a zvážil antibiotickú liečbu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková