Ako liečiť bolesť kostrče?

Zodpovedané
2. mar 2022

Dobrý deň,

už druhý deň mám problém s bolesťou kostrče. A to hlavne pri vstávaní zo sedu a pri sadaní si. Nemám sedavé zamestnanie, nikde som si ju nenarazila, nespadla som. Proste ma zrazu začala bolieť.

O aký problém môže ísť a čo mi pomôže?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri bolestiach kostrče by ste mali užívať lieky tlmiace bolesť a zápal. Napr. Brufen, Flector, Dexadol, Veral.

Ak sa bolesti nezmiernia, tak by ste navštíviť ortopéda. V niektorých prípadoch zaberie podanie obstreku.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková