Ako liečiť dusivý kašeľ a bolesť na hrudi počas tehotenstva?

Zodpovedané
16. nov 2021

Dobrý deň,

v období od 12. do 16.10. som užívala antibiotiká Zinat kvôli zápalu priedušnice, ktorá sa mi opakuje niekoľkokrát cez zimu už po dobu piatych rokov.

Som v 22. týždni tehotenstva a bolesť na hrudi, dusivý kašeľ a občasné vykašliavanie mám stále od dobratia antibiotík. Skúšala som aj prieduškové čaje a sirup Stodal. Nič nezaberalo.

Bojím sa, že keby idem k lekárovi, tak by mi znovu dal Zinat.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak stále pretrváva kašeľ, tak je potrebné urobiť krvné testy, odobrať ster z hrdla a vyšetriť krv na serológie - chlamýdie a mykoplazmy.

Podľa výsledkov sa rozhodne o ďalšej liečbe.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková