Ako liečiť lapanie po dychu?

Zodpovedané
14. feb 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Meriam 160 cm a vážim asi 76 kg. Problém je, že keď varím, alebo idem schodami hore, alebo sa zohnem zaviazať si topánky, tak lapám po dychu. Nemôžem sa nadýchnuť.

Mám problém dýchať nosom, preto dýcham ústami. U doktora som mala EKG v poriadku, necítim sa dobre. Mala som aj hraničné hodnoty štítnej žľazy. Mám veľmi nízky cholesterol a pálenie záhy. Pažerák mm ako v ohni.

Užívam liek Emanera, ale už mi skončila. Riešim to liekom Gaviscon a chladeným mliekom. Všetci mi hovoria, že nedýcham, ale fučím.

Na aké vyšetrenia sa mám pýtať?

Chodím na krv na pečeňové testy, pretože sú stále zle.

Čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak máte stále problém s pálením záhy, tak Emaneru by ste mali užívať dlhodobo, nie iba jedno balenie.

Pri probléme dýchať nosom by bolo vhodné doplniť ORL vyšetrenie. Môže ísť o posunutú prepážku, opuch nosovej mandle.

Následne treba doplniť pľúcne vyšetrenie, kedy sa overí funkcia pľúc. Pri negatívnych nálezoch, by som Vám ešte odporučila interné vyšetrenie, kedy sa overí funkcia kardiovaskulárneho systému.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková