Ako liečiť podráždenú pleť od rúška?

Zodpovedané
18. aug 2020

Dobrý deň,

nikdy som nemala problémy s pleťou, ale teraz v miestach, kde sa nosí rúško, tak mi začervenala pokožka. Strašne to svrbí. Už sa mi to počas tejto "korona situácie" párkrát objavilo, ale vždy len nakrátko a mierne.

Rúško som mala naposledy včera (počas nosenia som necítila nič) a večer už bolo svrbenie neznesiteľné. K lekárovi zatiaľ nechcem ísť, lebo tam treba ísť v rúšku a ja si ho už nechcem dávať.

Čo by ste mi poradili na zmiernenie tejto reakcie?

Je možné, že ak si tvár nebudem nejaký čas dráždiť (rúškom), tak sa to stratí aj samo?

Vie mi poradiť aj obvodný lekár, alebo ak to neprejde, tak mám ísť rovno ku kožnému?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri nosení rúška môže dôjsť k podráždeniu pleti, najmä u tých ktorí majú citlivú pleť.

Odporučila b som používať kvalitnú kozmetiku z lekárne, ktorá upokojuje podráždenú pokožku, veľmi výborne zaberá aj termálna voda v spreji, napr. od Avene alebo La roche possay.

Eventuálne na lekársky predpis je možné dostať Jarischov roztok, ktorý upokojuje jemnú, citlivú pokožku na tvári.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková