Zlá pleť v tehotenstve

adriana222
7. jan 2016

Ahojte baby! Ja som mala vzdy suchu plet a hydratacne kremy som si oblubila. Nikdy som nemala problemy s akne ak sa mi za mesiac objavil jeden pupienok to bol zazrak. Vdaka tomu som nikdy nepotrebovala make up (ten oranzovy humus). Teraz mam vsak opacny problem. Plet mam masnejsiu a viac pehatu. Pride my to neprirodzene k mojmu typu pleti. Ma s tym niekto skusenosti?

juhseverzapad
7. jan 2016

Ahoj, to by sa ti malo po pôrode všetko upraviť a dať do normálu. Zatiaľ by som na tvojom mieste upravila kozmetiku a vydržala. To sú iba hormonálne zmeny, ja som sa napríklad nemusela vôbec holiť, nič nerástlo 😀 😀

limetka69
7. jan 2016

Tak ja vyzeram cele tehotenstvo hrozne. Horsie jak v puberte. Vyrazky sa mu urobili vsade, na tvari, dekolte, chrbte.... Tirz sa len modlim aby to po porode preslo. 🙂
@adriana222
A nechty a chlpy mi rastu tiez asi 2x rychlejsie. Hroza.
@juhseverzapad

adriana222
autor
7. jan 2016

@juhseverzapad no to ja si okrem ineho musim holit aj brucho hehe. O tej kozmetike vedela by si nieco konkretne. Make up nosit odmietam. Radsej nech sa ma ludia zlaknu hehe ich problem. S pletovimy maskami skusenosti nemam ale verim ze sa to da upravit aj inak mozno stravou. Nevies o tom nieco? Toto je moje druhe tehotenstvo a pri Layle som take problemy nemala skor naopak skvalitneli sa mi nechty aj vlasy a plet som mala stale cistu. Neviem ci robym nieco zle

adriana222
autor
7. jan 2016

@limetka69 pouzivas na plet nieco specialne nechcem to nechet len tak. Segra ma masnu plet odjakziva a ostali jej po tvare jezvicky po tych bedaroch ona bez make upu von nevide... Ako to riesis vies nieco odporucit

juhseverzapad
7. jan 2016

@adriana222 Nerobíš nič zlé. Každé tehotenstvo je iné. To sú iba hormóny a s tým sa moc toho narobiť nedá. Stravu by som nemenila,tá má byť pestrá,nakoľko si tehuľka. Vyskúšaj si iba večer umyť mydlom a teplou vodou tvár, ráno studenou bez mydla - starý recept od babičky.

limetka69
7. jan 2016

Natieram si to acnekolorom. To mi vysusi plet,ale nepimaha to na to aby sa nerobili nove vyrazky, pred tehotenstvom mi to pomohlo aj na to. Ptoste ich vysusi, ale aj tak musim bojovat stale s novymi. A mam plet aki tvoja sestra. Bez make upu ani na krok. Ale po porode si chcem davat na plet B oil. Vraj vyblednu jazvy z neho, aj stare tak odporucam aj sestre vyskusat 🙂
@adriana222

limetka69
7. jan 2016

@adriana222 trisku sa to zlepsilo mozno v 6 mesiaci cca. Ale aj tak ziadna slava. 🙂

juhseverzapad
7. jan 2016

@limetka69 Bez urážky,acnecolor je najväčšie svinstvo. Môj drahý 🙂 mal problémovú pleť a tiež to používal,stále mal nové vyrážky. Vyhodila som to a dala mu - moja najlepšia skúsenosť- miss sporty korektor so clear. Už žiadne vyrážky.

alaguema
7. jan 2016

@adriana222 dávaj si masky z bentonitového ílu. A make up nemusí byť vôbec iba oranžový humus 😀 Na prekrytie malých nedokonalostí si môžeš kúpiť organický prírodný make up v prirodzenom odtieni. Na niektorých pracovných pozíciách je decentný make up nevyhnutnosť a nemám dojem, že by nám behali oranžové ženy po ulici. Tých je len zopár a budú asi daltoničky 😉
Čo sa týka stravy, vylúč cukor a lepok a pridaj viac zeleniny a ovocia, podľa možnosti domácej a lokálnej, koreňovú ešte ľudia majú v pivniciach, cibuľa, cesnak, kvasená kapusta, jablká. Prospeje to aj bábu, aj tvoje pleti.

adriana222
autor
7. jan 2016

@juhseverzapad no rano si umyvam studenou vodou nakolko nepijem kavu je to to jedine co ma prebere ale mydlom asi nie hocijakym tvar je citlivejsia ako ruky

bosoriak
7. jan 2016

@adriana222 Mam skusenosti, ale len so zhorsenou pletou, cely chrbat, dekolt aj tvar mam ako pubertacka a to o dva mesiace rodim. 🙂 V prvom tehotenstve som to riesila make-upom, v druhom vselijakymi maskami a zabalmi a pletovymi pripravkami a teraz v tretom na to uplne kaslem a pouzivam cistu vodu. Vysledok je uplne rovnaky. 😀

Je to proste docasny stav sposobeny hormonmi a to neodstranis ziadnym make-upom, ani kremami ani nicim.

limetka69
7. jan 2016

@juhseverzapad neurazam sa, tak mozno je to svinstvo, ale v mojom prípade to bola od puberty zachrana 🙂 len teraz v tehotenstve mi nezabera ako predtym. Mne na plet zabera bezlepková dieta, ale v tehu sa neviem kontrolovať 😀
@adriana222

juhseverzapad
7. jan 2016

Práve preto,že mydlo ti vysuší tie vyrážky. Cez deň potom použi aj krém,ale na zmiešanú alebo mastnú pleť,aj keď ja sa paradoxne z krému vyhádžem.

adriana222
autor
7. jan 2016

@limetka69 vyrazku mam zatial len jednu na cele vyzeram ako jednorozec... Mna skor trapia pihy a flaky hlavne okolo nosa a na licach som jak pipi dlha pancucha hehe tvoju radu vyskusam hadam to zabere

dominikav123
7. jan 2016

@adriana222 plet sa meni aj vekom...tiez som v puberte mala vyrazne mastnu plet, teraz je skor suchsia...a kvalitny make up nie je ziadny oranzovy humus, make up z lekarskych znaciek ako Vichy (aj ked nie kazdej robia dobre) alebo Bioderma BB liecia a zaroven s nimi zena vyzera dobre 🙂

1tatiana137
7. jan 2016
Používateľ 1tatiana137 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od 1tatiana137.

ja som tiez velmi dlho hladala kozmetiku ktora by mi dala plet na poriadok, ale nastastie sa podarilo 🙂

adriana222
autor
7. jan 2016

@alaguema make up nemusim hlavne preto ze sa mi ho nechce odlicovat. Do prace teraz nechodim a moj chlap uz si zvikol ze vyzeram jak strasiak chcem sa pacit hlavne sama sebe. Skusila by som masku doma robenu volakedy sme si s babami pomagali banan s avokadom a medom a to pouzili ako masku rozdiel som nespozorovala lebo som to skusila iba raz ale uznavam to viac ako kupovane masky. Napada ta nieco na ten sposob masky?

alaguema
7. jan 2016

@adriana222 bentonitový íl je len základná surovina, nie hotová maska. Má protizápalové účinky, pekne stiahne zápal a dezinfikuje. Masku si z neho robíš tak, že ho zmiešaš s vodou. Banán a avokádo je fajn na suchú, nie na problematickú pleť. Navyše, nevieš, čím všetkým to bolo postriekané. Domáce masky sú super, ale pokiaľ je pleť s pupákmi neznámeno pôvodu, tak ovocie, zelenina a vajíčka tiež neznámeho pôvodu, sa na ňu príliš nehodia. Med je super, ten určite odporúčam, pokiaľ nemáš alergiu. Pôsobí antibakteriálne a protizápalovo. Domáce masky si môžeš vyrábať práve s ílom, ktorý tvorí základ a môžeš pridávať vitamíny, kvetové vody, oleje (niektoré sú vhodné aj na mastnú pleť), esenciálne oleje napr. čajovníkový. Ale potravinám by som sa v tvojom prípade zatiaľ vyhla, je tam riziko množenia baktérií, čo môže situáciu ešte zhoršiť. Zameraj sa na suroviny, ktorý sú antibakteriálne ako spomínaný čajovník, alebo gáfor. Alebo aj upokojujúce, ako aloe vera, lipa, nechtík, šalvia. Harmanček dosť vysušuje, ale skúsiť môžeš.

mimikas
7. jan 2016

@adriana222 ani nehovor, ja mam nenormalne suchu kozu, ekzem na celom tele, vsetko ma svrbi ze az spat nemozem, vrasky mam nenormalne a vsetko mi rastie 3x rychlejsie ☹

anakristina
7. jan 2016

Tiez mam akne a kupila som si biodermu.pouzivam ju asi 4dni tak snad sa to upravi.dufam ze to hlavne neuskodi.vsade sa pose nieco ine

sonula209
11. apr 2024

@mimikas Čítam že počas tehotenstva sa objavili vrásky, asi po pôrode nezmizli že? 😄...ja mám hrozne vrásky nechapem ako sa mi mohli takto urobiť mám ich aj tam kde bežné nebývajú 😄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre