Ako liečiť suchý zápal pľúc v tehotenstve?

Zodpovedané
8. feb 2020

Dobrý deň,

priateľovej matke pred cca mesiacom diagnostikovali zápal pľúc a bronchitídu. Neliečila sa tak ako mala a ja som mala tým pádom dojem, že už je to v poriadku. Denne som ju navštevovala.

Týždeň dozadu sme začali byť chorí celá rodina, ale ja trochu inak. Myslela som si, že je to začínajúca chrípka, no teraz sa mi to podobá skôr na suchý zápal pľúc. Všetci sú už zdraví, iba mňa to drží. Keď kašlem, tak mám pocit, že vykašliavam žiletky. Stav sa mi zhoršuje. Bolí ma hrdlo a mám aj upchatý nos.

Som tehotná, takže RTG mi neurobia.

Mám aj napriek tomu ísť k doktorovi?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak máte vyššie uvedené ťažkosti, tak mali by ste navštíviť Vášho lekára, ktorý Vás vyšetrí a popočúva fonendoskopom, poprípade urobí krvné testy a výtery za účelom diagnostiky.

Takto sa nedá napísať, aké lieky si máte dať, keďže Vás ako pacienta nevidím, v tehotenstve si treba dať obzvlášť pozor na užívanie liekov.

Nemusí ísť hneď o zápal pľúc, preto na určenie diagnózy Vám odporúčam navštíviť Vášho lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková