Ako liečiť svalové zášklby?

Zodpovedané
30. jan 2020

Dobrý deň,

v lete sa mi po cvičení vo fitness objavilo pulzovanie brucha pri pupku, ktoré trvalo 3 týždne. Nakoniec sa našťastie vylúčil problém s brušnou aortou na CT aj na angiológii na usg. Po cvičení som občas mala problém aj s tým, že ma boli v podbrušku. Respektíve som ťahala nohu, lebo ma bolela noha, kríže a aj zadok.

Prestala som cvičiť na pol roka.Teraz som sa k tomu opäť vrátila. Necvičím často, len raz za týždeň. Po tréningu mám strašnú svalovku a objavilo sa mi pulzovanie na zadnej strane stehna.

Mám to z preťaženia?

Treba vyhľadať s týmto problémom odborníka?

Nerada by som s cvičením prestala, nakoľko sa potom cítim viac fit a aj hmotnosť sa mi takto darí držať pod kontrolou. Chodím na jumping a posilňovanie vlastnou váhou.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ak sa u Vás objavia ťažkosti po námahe, môže ísť o prejav nedostatku minerálnych látok alebo vitamínov.

Toto sa však štandardne z krvi nezisťuje, bolo by vhodné užívať každý deň preparáty s obsahom magnézia a vitamínov skupiny B a počas cvičenia piť minerálky a striedať s nápojmi určených pre športovcov, ktoré obsahujú vyšší podiel minerálov.

To, že máte svalovicu je normálne, keďže udávate, že ste pol roka necvičili, a preto si musí organizmus zvyknúť na pravidelnú záťaž pri cvičení.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková