Ako liečiť vnútorné hemeroidy?

Zodpovedané
26. máj 2020

Dobrý deň,

som takmer 10 mesiacov po pôrode a dva týždne po pôrode som začala mať problém so stolicou. Vyprázdňovanie bolo veľmi bolestivé a krvácajúce.

Zakúpila som čipky Proktis M a aj masť, ale bez výsledku.

Neskôr som skúsila Hemostop masť a Faktu čapíky, ale úľava bola iba krátkodobá.

Pri skoro každej stolici mi tečie krv. Niekedy to je veľmi veľa, niekedy menej. Zmenila som kompletne životný štýl a životosprávu. Je to lepšie, ale to krvácanie je tam stále.

Nahmatala som si uzliky vo vnútri ktoré sú bolestivé a svrbia.
Keďže dojcim nechcem skúšať hocičo. K lekárke nemám odhodlanie ísť.

Dá sa to vyriešiť doma, alebo je nutná lekárska pomoc?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ ste vyskúšali už rôzne preparáty a nedošlo k zlepšeniu, tak si myslím, že by ste mali navštíviť Vášho lekára.

Ten zistí, že o čo presne ide, aké veľké sú hemoroidy a či je potrebná chirurgická intervencia alebo nie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková