Hemeroidy v tehotenstve

14. máj 2023

Ahojte, som v treťom trimestri, mám pár dní do pôrodu, a práve som zistila, že mám hemeroidy - nemala som žiadne štípanie, pálenie, svrbenie, nič, ani problémy so stolicou, len som dnes našla na nohavičkách vzadu krv a nahmatala som si okolo konečníka výrastky.
Môžete mi poradiť čo Vám najlepšie a najrýchlejšie pomohlo? Čapíkom by som sa radšej vyhla. Skôr nejaký gél. Zajtra mám poradňu, tak sa opýtam aj lekárky, ale ona ma najskôr odporučí na lekáreň, keďže väčšina tých liekov je voľno predajná.
Ďakujem

lilizzachy
14. máj 2023

Ja som užívala čapíky preparation H, sú vhodné aj pre tehotné ženy

hanaxxx
14. máj 2023

Vyskusaj mast procto glyvenol, ale zazraky necakaj. Skutocne pomoze, iba ked porodis a ty to uz mas za par dni.

mamamasama
14. máj 2023

Tiez som pouzivala capiky. Vdaka Bohu po sestonedeli sa uz hemoroidy nevratili.

jesenzima
14. máj 2023

Mne nepomohlo nič, až keď som porodila sa to dalo všetko do pôvodného stavu...

juliet86
14. máj 2023

sedave kupele vo vyvare z dubovej kory

kkovacovak
14. máj 2023

Držím palce s liečbou. Ja som už viac ako rok po pôrode a vôbec som sa ich nezbavila ničím čo je tu spomenuté 😄

autor
15. máj 2023

Ďakujem za rady. Lekárka mi len poradila umývať sa tam dolu studenou vodou a v lekárni mi dali Avenoc masť, tak snáď to aspoň trochu pomôže. Iné problémy ako že mi z toho ide trochu krvi stále nemám, chvalabohu. Tak snáď sa to nezhorší ☺️

autor
15. máj 2023

@juliet86 a tie kúpele si si robila s teplou vodou? Lebo mne práve lekárka kázala umývať si konečník studenou. No a v studenej vode by som asi nevydržala sedieť 😅

autor
15. máj 2023

A inak - videla som že predávajú aj maste z tej dubovej kôry. Nemáte s tým niekto skúsenosti?

juliet86
15. máj 2023

kup si normalne dubovu koru sypanu v lekarni ako caj. a sed v tom ked to je uz uplne ze vlazne (ani teole.ani studene) z mojej skusemosti ziadne masticky s dubovou korou nemali taky efekt ako sedenie vi vyvare z kory

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre