Je nutná návšteva doktora, ak mám hemeroidy?

erienka
12. apr 2013

rada by som sa spytala este raz na temu hemeroidov. Pouzivam mast Faktu a v pribalovom letaku sa pise, ze pokial po tyzdni problem nepominie, mam ist k lekarovi. Ma vsak zmysel tam ist, ked aj tak mi pravdepodobne naordinuje len mast, pripadne nejake lieky a dubovu koru? Vonkajsi hemeroid sa mi objavi len tak raz za tyzden (nie je ani nejak specialne bolestivy, citim to len mierne), potom mam zasa par dni pokoj. Ale kedze o par tyzdnov rodim, zacinam mat z toho celkom obavy a nechcem to zanedbat. Takze - mam ist s tym o vseobecnemu? Dakujem

sisaha
12. apr 2013

@erienka kedze o chvilu rodis, tak s tebou nikto nic robit nebude...odporucam si faktu zobrat so sebou do porodnice... 😉

simca06022011
12. apr 2013

k lekarovi nemusis, ale spomen to v porodnici, robit ti nebudu ale nic... ja odporucam detralex... po porode som ho brala 2 dni a mala som pokoj, pretoze dostali tie hemeroidy zabrat poriadne a bolelo ma to viac ako "poporodne" zranenie...

aristka
12. apr 2013

je to zbytočné ísť ku všeob.,ale keď sa vrátiš a samozrejme sa ti to určite zhorší ako po tehotenstve,precvičuj panvové dno,sťahovanie pošv.svalov,hemoroidy sa rýchlejšie stiahňu,potom si dávaj sedavé kúpele v dubovej kôre,môžeš použiť aj tie tvoje krémiky,ale staraj sa aj o to aby si nemala tvrdú stolicu,glycerínové čípky liečba je zdĺhavejšia ,nie len týždeň ,ale dá sa to dať do poriadku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre