Ako mi všeobecný lekár nastaví liečbu ulceróznej kolitídy?

Zodpovedané
29. máj 2022

Dobrý deň,

mám ulceróznu kolitídu. Pani doktorka mi v poradni zodpovedala moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekol...

Napísala, že je nevyhnutná úzka spolupráca ambulantného gynekológa a gastroenterológa.

Má pre mňa význam navštíviť všeobecného lekára?

Predpíše mi nejakú liečbu, alebo dá rovno odporúčenie ku gastroeneterológovi?

Ďakujem

Dobrý deň,

praktický lekár Vás odošle na gastroenterologické vyšetrenie. Liečba ulceróznej kolitídy patrí do rúk gastroenterológa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková