Ako postupovať pri zistení kalcifikátu v obličke?

Zodpovedané
31. mar 2023

Dobrý deň,

pri CT vyšetrení mi doktor odhalil 4 mm kalcifikát v parenchýme pravej obličky. Povedal mi, že to nie je nutné nijako riešiť. Bolesti nemám, objav bol náhodný.

Je to celoživotné alebo telo dokáže ten kalcifikát vstrebať?

Je šanca, že sa môže ešte zväčšiť, napríklad konzumáciou nejakých typov potravín?

Ďakujem

Dobrý deň,
kalcifikáty sa môžu vytvoriť kdekoľvek v organizme, v ktoromkoľvek orgáne. Pokiaľ nemáte žiadne problémy, tak nie je to potrebné riešiť.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková