Ako riešiť problém s únavou a zvýšenými teplotami?

Zodpovedané
30. dec 2021

Dobrý deň,

už 3 mesiace mám problém s únavou a zvýšenými teplotami. Na začiatku som si dal odstrániť chorú sedmičku zub dole. O týždeň na to šok mal vpredu krvavé bolestivé ďasná a teploty. Myslel som, že to je zápal ďasien, lebo ma bolelo v oblasti zuba múdrosti. Dal som si postupne extrahovať oba neprerezané.

Potom si moja doktorka povedala, že mi vezme krv - pozitívne hodnoty CMV IgG, IgM-pravdepodobne prekonaná CMV infekcia. A ďalej EBV IgG- pozit - pravdepodobne prekonaná EBV infekcia.

Doteraz mám únavu, občasné zvýšené teploty a bolesti zubov. Väčšinou mŕtvych, plnených. Podľa zubára absolútne v poriadku. Infektologička mi zobrala krv na HIV, čo dúfam bude negatívne.

Čo by podľa Vás mohlo spôsobovať pretrvávajúce ťažkosti?

Krvný obraz je v poriadku. Čítal som, že po EBV víruse sa ľudia dávajú dokopy dlhšie. Nová doktorka tvrdí, že je to hlúposť a už nemá záujem ma vyšetrovať.

Ďakujem

Dobrý deň,

pri výšených teplotách je potrebné komplexne doplniť vyšetrenia, aby sa odhalila príčina.

V úvode by som doplnila RTG hrudníka, sono brucha, ster z nosa a hrdla, krvné testy - zápalová aktivita a ďalšie vyšetrenia až na základe výsledkov (hematológia, echo srdca).

Keďže som nevidela Vaše výsledky, takt toto je lem orientačný popis toho, čo sa robí u pacientov so zvýšenou teplotou.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková