Ako sa lieči klastrová bolesť hlavy?

Zodpovedané
6. feb 2022

Dobrý deň,

mám klastrovú bolesť hlavy. Vyskúšal som už veľa liekov od neurológov, ale žiadne mi nepomáhajú. Skúšal som domáce inhalovanie kyslíka, spreje do nosa, Triptany, Prednisom, aj lieky na krv. Nič mi absolútne nezabralo.

Ráno vstanem a začne ma bolieť hlava. Cca 2 hodiny sa to nedá vydržať.

Akí lekári sa presne na túto chorobu špecializujú?

Akú liečbu mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

táto diagnóza patrí do rúk neurológovi. Zvyčajne sa indikujú lieky proti bolesti.

V niektorých prípadoch zaberie pacientom liek zo skupiny antidepresív s obsahom amittyptilínu. Možno by ste sa mohli poradiť s Vašim neurológom ohľadom tejto liečby.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková