Ako sa lieči rakovina hrubého čreva?

Zodpovedané
7. máj 2019

Dobrý deň,

moja mamina bola dnes na kolonoskopii a zistili jej rakovinu hrubého čreva. Na vyšetrení som s ňou bola ako doprovod. Príznaky mala už dlho, ale musela som ísť s ňou, aby som ju k lekárovi dostala. Má to 6 cm a potrebujú to znížiť, aby mohla byť operovaná.

Vo štvrtok s ňou idem na onkochirurgiu, kde nám povedia presný postup.

Ako mohla lekárka hneď zistiť, že má rakovinu, keď jej vzorku ešte len zobrali?

Existuje iná metóda ako chemoterapia?

Aké otázky mám dávať na onkochirurgii?

Ďakujem

Dobrý deň,

liečba rakoviny hrubého čreva zahŕňa chirurgickú liečbu, chemoterapiu a rádioterapiu.

Podľa kolonoskopického nálezu sa dá určiť, že sa jedná o rakovinu. Konečný výsledok však závisí od histologického vyšetrenia vzorky, podľa ktorej sa určí štádium ochorenia.

Celá liečba teda závisí od štádiu ochorenia a lokálneho nálezu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková