Ocino má rakovinu hrubého čreva

tomco00000
25. sep 2017

Dobry chcem len vykricat celemu svetu ake je tonespravodlive preco prave moj ocino ma rakovinu hrubeho creva je na tom fakt zle nepomohla mu ani chemoterapia uz nevieme ako dalej dneska ho zase brala sanitka boze nedalo samu dychat je to priliz tazke a ten pocit ze som uplne bezmocny je hrozny a zistily mu rakovinu pred 4mesiacmi tak preco je uz na tom tak zle boze precoooooo...

zalka
25. sep 2017

@tomco00000 je mi lúto, no kričanie ti nepomôže. Skôr preventívne prehliadky. A ak to má otec dbaj aj o seba, a nevynechávaj takéto preventívky, nakoľko ide o typ rakoviny, ktorá sa môže prejaviť i u Vás ako potomkov.
Otec musel mať problémy, musel sa cítiť zle len to nehovoril, myslel si, že to prejde. Mnoho chlapov sa takto správa, a potom sa nájdu neskoro také závažné ochorenia ako u tvojho otca.
Veľa síl prajem otcovi do boja o život ale i Vám do života.

petranelkova
25. sep 2017

Zivot bohuzial nie je spravodlivy, tiez som mala blizkeho cloveka, ktory nikdy nikomu neublizil, kde sa dalo tam pomahal a tiez ho stihol podobny osud a malo to velmi rychly priebeh. Treba stale verit, podporovat a hlavne si spolu uzivat co najviac casu ako sa da. Kricat sem tam pomoze, aj ked si poplaces ale netreba sa tym nechat uniest a upadat. Ocino ta teraz potrebuje. Ja budem velmi drzat palce aby sa to zlepsilo.

dominika6
25. sep 2017

@tomco00000 plne súhlasím s @zalka
žiaľ,choroba sa nedostaví zo dňa na deň,ale drieme v človeku roky a zanedbanie zdravia je už len s následkami..mrzí ma to..

lucla
25. sep 2017

@tomco00000 Je mi to luto ☹ viem co prezivas. Moj tatko tiez mal rakovinu hrubeho creva. Uz to budu 2 roky co tu nie je ☹ Islo to s nim strasne rychlo, ☹

lucla
25. sep 2017

@zalka Prepac, ale nemozem s tebou suhlasit. Moj otec nemal problemy ani to necitil, prvy krat sa mu to prejavilo ked mu s konecnika tiekla krv a hned isiel na kolonoskopiu a zistili mu rakovinu hrubeho creva uz v pokrocilom stadiu. ☹ malo to rychly spad chory bol 2 roky a na konci bola z neho troska. Je strasne vidiet ako vam rakovina zabija zo dna na den blizkeho cloveka. Teda rakovina nie ale zial lekari a liecba chemoterapiami a radioterapiami toho cloveka zabija.

radka279
25. sep 2017

no u nás pred rokom podobne...ale rakovina žalúdka... najprv neurčité zdravotné problémy ako nafukovanie, malá strata na váhe, ktorú sme si mi najbližší nevšimli ...potom určité zdravotné problémy, ktoré vyhnali mamu k lekárovi, ten skonštatoval, že reflux... najprv lieky na refluc pomohli, ale neskôr už nie a nakoniec skončila v nemocnici s vodou v bruchu, kde diagnostikovali už metastázy v pobrušnici...

dominika6
25. sep 2017

@lucla a kde bol do vtedy na vyšetreniach? asi nikde ked už bola choroba v poslednom štádiu..o tom sú preventívky..ročne..nie ked je neskoro..
toto sú smutné a ťažké témy..bez handrkovania sa..proste chlapi po lekároch nechodia..potom zachraňovať je neskoro.. ☹

radka279
25. sep 2017

@dominika6 jediná preventívka na hrubé črevo je (neviem či po 65 rokoch) hradené poisťovňou odovzdať vzorku veľkej stolice na vyšetrenie... a výsledky majú len nejaké percentá včasného odhalenia rakoviny hrubého čreva... sú aj percentá, kde sú výsledky OK a OK to nie je....

radka279
25. sep 2017

napr. krvné markery sa sledujú už keď je jasné, o ktorý typ rakoviny ide...takže z krvi to tiež nie vždy zistia...

dominika6
25. sep 2017

@radka279 na vyšetrenia sa dá dostať kedykolvek v akomoklvek veku..hned pri prvom príznaku pošle obvodák na gasto..ale chlapov tam vidíš v čakárni už len ked je naozaj zle..

zalka
25. sep 2017

@lucla nehnevaj sa ale to čo som napísala je pravda, to že tvoj tato nevidel krv v stolici, neznamená že tam nebola o hodne skôr. na to slúžia preventívky.
Aj obyčajný test na okultné krvácanie, ktorý si môžeš kúpiť v lekárni https://www.prezdravie.sk/fob-test-na-okultne-k... môže zachrániť život .
A hádať sa určite nechcem, len upozornujem na to aby si ty alebo zadávateľka nezanedbali preventívku, už ked sa raz v rodine vyskytla takáto rakovina.

@radka279 jedna preventívna gastroenterologická prehliadka poistenca - preventívna prehliadka konečníka a hrubého čreva u poistencov vo veku nad 50 rokov jedenkrát za 10 rokov a u poistencov so zvýšeným rizikom ochorenia na rakovinu hrubého čreva a konečníka jedenkrát za 5 rokov. Preventívnu prehliadku vykonáva gastroenterológ alebo lekár s certifikátom v certifikovanej pracovnej činnosti – diagnostická a intervenčná kolonoskopia https://www.vszp.sk/prehliadky/

lucla
25. sep 2017

@dominika6 Presne tak ako hovori @radka279 preventivky na hrube crevo su az vo vyssom veku. Moj otec mal 53 ked zomrel. ☹

radka279
25. sep 2017

@zalka od mojej matky vypýtal všeobecný len vzorku pri bežnej preventívnej kontrole... a viem, že bola v auguste rada, že jej to vyšlo dobré... inam, čo ja viem ju neposielal...

dominika6
25. sep 2017

@lucla píšem že na gastro sa môžeš dnes dostať kedykolvek..nečaká sa na vyslovene dosiahnutie veku..stačí výmenný lístok od obvodáka a ten ho mohol poslať..pointa toho celého je,že chlapi čakajú na súdny deň a potm nechajú trápiť sa tu celej rodine,pre ich nedbalosť..

zalka
25. sep 2017

@radka279 pravdepodobne jej robil test na okultné krvácanie, ak by bol vyšiel pozitívny bol by ju poslal na gastro - môj názor.

radka279
25. sep 2017

@dominika6 moja matka prišla za lekárom, že ju napína, ale nevracia a diagnostikoval a liečil reflux... na gastro ju neposlal, ani keď prišla 2x, že jej lieky už nepomáhajú...napísal jej silnejšie...a zase ju neposlal na gastro... realita je taká...

zalka
25. sep 2017

@radka279 vymeniť lekára, kamarátkina mama prišla k dr s infarktom, a dr. povedala že to je len bolesť chrbtice a nikam ju neposlala. Kamarátka nabehla k dr. s mamou, a hned dostala výmenný lístok. Po skončení hospitalizácie, kamarátkina mama zmenila obvodného lekára, za takého ktorý nemávne rukou a nelieči za každú cenu sám, ale pošle za odborným lekárom ak je to vhodné.

radka279
25. sep 2017

@zalka len chcem povedať, že napr. moja matka sa preventívkam nevyhýbala...čo napísal lekár, tam išla...a žial nepomohlo.. a aj preventívky sú o štatistike, že zachytia len určité percento začiatku rakoviny a určité percento proste nie... tým nechcem zase povedať, že ľudia by nemali chodiť na preventívky... samozrejme, že ich veľa na preventívky nechodí, alebo ich zanedbáva...

radka279
25. sep 2017

@zalka preváže tento lekár je z tých, čo posielajú kade - tade... nemám s ním zlú skúsenosť... hovorím o starších ľudoch, ktorí prídu za lekárom, veľa príznakov ani nepovedia, povedia len ten, ktorý im obmedzuje život, a že šak už som stará apod.... a hneď je z toho zlá diagnóza...aj v nemocnici ju videli pri záchvate "nevoľnosti" uviedla, že berie lieky na reflux, predpísané lekárom a oni po zistení metastáz na pobrušnici ju najprv poslali na kolonoskopiu a až potom na gastro...

lucla
25. sep 2017

@dominika6 To uz je zial jedno, hadat sa nechcem, je pravda ze chlapi tie preventivky naozaj zanedbavaju. ☹

zalka
25. sep 2017

@radka279 no súhlasím s tebou, ak nepovie príznaky lekár nemá z čoho vychádzať, ale s tým preventívky nič nemajú ak pacient nepovie čo ho kvári.

lucla
25. sep 2017

@zalka tiez sa nechcem hadat... je to velmi chulostiva tema. Ja som bola na kolonoskopii este pred tym nez tatko ochorel a stale tam chodim pre svoj klud.

radka279
25. sep 2017

ja keď som spätne rozmýšľam, kedy boli už jasné príznaky, že sa niečo deje, tak som si uvedomila, že prvý príznak bol, keď sa sťažovala, že nemôže piť víno, lebo ju bolia "kľúčne kosti"... som neskôr natrafila na článok, že bolia alebo sa zduria uzliny v týchto miestach a môže to byť aj znak rakoviny...no ale kto pôjde za lekárom, že po napití vína, ho bolia kľúčne kosti...neskôr to bolo nadúvanie (asi som jedla niečo ťažké) a mierne nechutenstvo (veď je leto, tak toľko nechutí) a šak už nie som najmladšia - ďaľší príznak možnej rakoviny... neskôr napínanie po jedle, potom napínanie už z vône jedla, bolesť v pravom nadbrušku...a to už bolo pokročilé štádium, ktoré viedlo k všeobecnému lekárovi...

radka279
25. sep 2017

k preventívkam asi toľko, že sú dobré a že ich treba absolvovať, ale nie sú 100%

dominika6
25. sep 2017

@radka279 žial toto je chyba lekára..ja som absolvovala pred 2 r. ťažký dolichocolon..(kto chce nech si vygoogli) a nieje to teda o veku ani preventívkach,poisťovni,či nejakých výteroch poslaných poštou.. a ani o obvodákovi..
proste toto je sled udalostí..a treba chodiť všade lebo všetko so všetkým súvisí..

dominika6
25. sep 2017

@lucla
nie nie nehádame s..len konštatujeme,že na preventívky treba chodiť od mlada..nie čakať na dôchodkový vek..

lucla
25. sep 2017

@dominika6 hej hej mas pravdu, netreba to podcenovat.

dominika6
25. sep 2017

@lucla ako som písala vyššie..ja som absolvovala istú vec a možno o pár rokov by som tu už nebola..nieto ešte čakať do 65

lucla
25. sep 2017

@dominika6 keby sa tak dal vratit cas, clovek by urobil vsetko uplne inak. Ale uz je neskoro a mozno budem teraz hnusna, ale ked otec lezal uz posledny tyzden v nemocnici na morfiovych kapackach tak uz sme chceli vsetci aby to skoncilo cim skor... aby sa uz netrapil 😢

zalka
25. sep 2017

@lucla toto .. keby bolo keby ... čas sa vrátiť nedá ani sa nedá zmeniť čo sa stalo
a nie si hnusná, pre otca smrť bola vykúpením ... je to normálne, že ste si to priali, aby viac netrpel. Nie si ani prvá ani posledná ani jediná, ktorá to takto cítila.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre