Ako účinne odstrániť dlhodobú zápchu?

Zodpovedané
6. feb 2023

Dobrý deň,

už 3 mesiace mám problémy so zápchou. Niekedy to bolo lepšie, ale posledný mesiac ma to už veľmi trápi. Mám potrebu ísť na toaletu, niekedy mám veľmi tvrdú stolicu, preto to nejde. Dodržiavam pitný režim, pijem 2,5 l tekutín za deň, jem ovocie, zeleninu, užívam probiotiká s vlákninou, ale nič nepomáha. Rovnako mi nezabral ani sirup Duphalac. Som stále nafúknutá, mám kŕče, bolia ma črevá, včera som mala trošku krvi v stolici. Termín na vyšetrenie mám až 5.4.2023.

Čo by ste mi ešte odporučili skúsiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

na upravenie stolice vyskúšajte Forlax, mohlo by Vám to pomôcť. Ak trpíte častým nafúknutím, tak je potrebné ešte vyšetriť stolicu na Helicobaktera pylori.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková