Ako vyriešiť problém s papilami na jazyku?

Zodpovedané
16. feb 2023

Dobrý deň,

už dlhodobo sa mi na jazyku tvoria červené fľaky, niekedy ohraničené bielym povlakom. Pokiaľ si ho vyčistím, tak je to miesto vyhladené, citlivé, bez papíl. Mám to v poriadku asi 2 týždne, potom sa to objaví zase. Vyskúšal som už veľa vecí od fialovej vodičky, propolisu, ústnych vôd, ústnych probiotík a nič mi na to nepomáha. Už som z toho zúfalý, neviem ako to riešiť ďalej.

Ako vyriešiť problém s papilami na jazyku?

Ďakujem

Dobrý deň,

nález by ste mali ukázať na ORL, kde Vás vyšetria. Lekár zváži či je potrebné odobrať z lézií vzorku alebo Vás odošle na dermatologické vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková