Ako zmierniť alergiu na Sorbifer Durules v 30. týždni tehotenstva?

Zodpovedané
1. sep 2020

Dobrý deň,

som v 30. týždni tehotenstva a po užití lieku Sorbifer Durules predpísaného gynekológom sa mi objavili červené vyrážky, ktoré svrbia.

Ako zmierniť následky a koľko času je potrebné na vyliečenie?

Má táto alergia vplyv na bábo?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prípade alergie v tehotenstve môžete užiť napr. Zodac. Ak by bol nález rozsiahly, tak je aj indikovaný Prednison. Obidva lieky sú na lekársky predpis, preto by ste mali navštíviť Vášho lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková