Kedy je už neskoro riešiť nedostatok železa?

salka
15. máj 2012

Som v 20. týždni tehotenstva a pri návšteve v 16. týždni mi môj gynekológ predpísal Ferretab, pretože som mala málo železa. Tieto tabletky som užívala pravidelne, ale keďže boli v kapsulách, ktoré neviem prehltnúť, otvárala som ich a užila ich "vnútro" /4malé tabletky/.
Dnes som bola v poradni a povedala som mu to. Zháčil sa, že som tie tabletky nemusela ani užívať, pretože aj ich obal je potrebný, aby sa nevstrebali v žalúdku ale v čreve. Predpísal mi teda Sorbifer Durules.
Mohla som nejak uškodiť bábätku, keďže s liečbou nedostatku železa začínam "až" v 20. týždni?

sisaha
15. máj 2012

nie, babatko nie je ohrozene. Zelezo je hlavne pre teba, aby si mala priaznivy krvny obraz. Mne zelezo predpisali az ked som bola skoro v 7. mesiaci 😉

minewka
15. máj 2012

Bábätko ohrozené nie je, buď kľudná, nič sa nestane, deficit železa pekne nahradíš teraz.. 🙂 Sorbifer Durules sa občas ťažšie znáša - tak ak by boli problémy zápcha/hnačka a pod - nech ti to doky zmení. 🙂

adelaine
15. máj 2012

ahoj,
podla mna je teraz dolezite, aby si lieky uzivala podla predpisu, ev.doplnaj inymi zdrojmi...vela marhul, cervene ovocie, cvikla...co ja viem co este.. 🙂
babo bezprostredne ohrozene nie je, iba ak by si sa na liecbu vykaslala a bola tazko anemicka, tam uz dieta ohrozene je....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre