Aký je dôvod bolesti driekovej oblasti?

Zodpovedané
4. aug 2021

Dobrý deň,

mávam bolesť pravej strany v driekovej oblasti vzadu. Nie je to intenzívna a ani každodenná bolesť. Ide skôr o zriedkavý a nepríjemný pocit počas sedu alebo ležania.

Bolesť je nešpecifická. Je to len také nepríjemné, ako keby tam bolela len nejaká gulička.

Môže to mať súvislosť aj s gynekologickým problémom?

Mám skoliózu.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

podľa popisu Vašich ťažkostí si myslím, že najskôr pôjde o problém s chrbticou. Problém môže byť aj v zapálenom sedacom nerve.

Vhodné je užívať lieky, ktoré tlmia bolesť a zápal, napr. Dexadol, Nalgesin, Flector. Je ich veľa, avšak všetky sú na lekársky predpis.

Okrem toho môžete užívať aj Milgammu, ktorá pomáha regenerácii periférnych nervov. Pri pretrvávaní ťažkostí je vhodné doplniť ortopedické vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková