Aký problém predstavuje tento zhluk vyrážok v okolí pása?

Zodpovedané
9. dec 2019

Dobrý deň,

v okolí pásu sa mi vytvoril zhluk vyhrážok, ktoré nesvrbia, ale sú mierne bolestivé. A to hlavne na dotyk. Prednedávnom som mala niečo podobné na lýtku (veľmi to svrbelo). Myslela som, že je podráždenie od žiletky, ale asi som sa mýlila. Na lýtku sa mi to už zahojilo, no stále mi na koži ostali fľaky.

Môže ísť o alergiu, alebo iný druh kožnej choroby?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

podľa fotografie sa mi to to javí ako pásový opar, kedy je typická v mieste vyrážok bolestivosť a zároveň sú vyrážky naplnené žltkastou tekutinou.

S uvedeným nálezom by ste mali navštíviť Vášho praktického lekára, pretože ak ide o pásový opar, tak tam je potrebná liečba antivirotikami - napr. Herpesin.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková