Aký problém znamená slabosť v kolenách?

Zodpovedané
8. feb 2022

Dobrý deň,

priateľka má slabosť v kolenách. A to najmä vtedy, keď stojí alebo sedí. Keď športuje nie. Vraj sa začne cítiť nekomfortne a potom príde slabosť v kolenách. Berie tabletky na krvný tlak. Zistili jej ho pred nedávnom. Má slabé kolená a bilo jej rýchlo srdce. Keď berie tabletky, tak srdce už rýchlo nebije.

Môže to byť tým tlakom?

Aktívne športuje. Futbal a tiež silovo vytrvalostné cvičenia. Vraj slabosť nie je až taká veľká, ale cíti ju.

O aký problém môže ísť?

Čo jej odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

slabosť v kolenách by nemala súvisieť s krvným tlakom, pokiaľ sú hodnoty krvného tlaku v poriadku. Pri bolestiach kolien je vhodné najprv vyšetriť kolená u ortopéda. Ak bude nález v poriadku, tak doplniť vyšetrenie u praktického lekára. Ten na základe anamnézy a ťažkostí rozhodne o ďalšom postupe.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková