Aký pulz je ešte v norme?

Zodpovedané
24. sep 2020

Dobrý deň,

už dva týždne sa cítim malátne, unavene a bez energie. Nie stále, ale občas počas dňa. Pripisovala som to nízkemu tlaku, ale včera som si odmerala a mala som ho vyšší.

Pulz máme medzi 90 - 100. Čítala som, že to nie je veľmi dobre dlhodobo, že je ideálny do 80. Od včera si meriam pulz na zápästí a večer som mala do 80, ale cez deň okolo 90.

Kedy je pulz ešte v norme?

Dnes som si kúpila Magne B6.

Keď budem mať pulz vyšší, mám ísť k lekárovi?

Doma tlakomer nemám, iba rodičia majú.

Má menzes vplyv na tlak a na pulz?

Ďakujem

Dobrý deň,

srdcová frekvencia nad 90/min. sa už považuje za zrýchlený srdcový pulz. Preto, ak sa cítite malátne a pociťuje búšenie srdca, tak mali by ste navštíviť Vášho lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková