Aký vplyv môže mať Covid-19 na plod v prvom trimestri, keď som zaočkovaná?

Zodpovedané
14. jan 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom Covidu-19 v prvom trimestri.

Aký vplyv môže mať Covid-19 na plod v prvom trimestri, keď som zaočkovaná?

Ďakujem

Dobrý deň,

doteraz vyšli údaje, že u nezaočkovaných žien v tehotenstve, ktoré prekonajú Covid-19 je 4-násobne vyššie riziko narodenia mŕtveho plodu ako u nezaočkovaných žien. Avšak počet prípadov je veľmi nízky, tak sa nedá povedať s určitosťou, že aké riziká hrozia pre plod. Ešte nie sú dostupné relevantné štúdie.

Väčšina žien po prekonani Covid-19, porodilo zdravé dieťa. Dôležitý aj samotný priebeh a stupeň závažnosti Covidu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková