Bolesť ucha na dovolenke v Egypte. Aký prípravok nám pomôže?

Zodpovedané
7. júl 2019

Dobrý deň,

sme na dovolenke v Egypte a priateľ má problém so silnou bolesťou ucha. Ucho je vnútri aj opuchnuté a dostal k tomu ešte aj horúčku. Nemáme teplomer, tak neviem presne akú teplotu má. Nechce brať egyptské lieky.

Ešte pred odchodom na dovolenku mal problém s tým, že mu zaľahlo v uchu. Lekárka mu urobila preplach ucha. Vatu v uchu už teraz nemal a na dovolenke dosť pofukuje vietor.

So sebou máme Paralen.

Aký liek by mu mohol pomôcť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pri podozrení na zápal ucha je potrebné vyšetrenie lekárom, aby sa zhodnotil o aký zápal ide - vírusový alebo baktériový.

U nás sa predpisujú kvapky do uší (Otobacid, Uniflox a iné) a ak je zápal rozsiahly, tak sú potrebné antibiotiká.

Zápal uší by mal zhodnotiť krčný lekár, aby nedošlo pri zlej liečbe do budúcna k zhoršeniu sluchu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková