Bolesti po operácií. Môže ísť o pruh?

Zodpovedané
25. aug 2020

Dobrý deň,

som 6 mesiacov po operácií. Mala to byť operácia vajíčkovodu, ale nakoľko objavili stenózu tenkého čreva, tak bol privolaný chirurg a robili mi aj resekciu čreva.

Vždy som bola veľmi chudá, ale od operácie som pribrala asi 6 - 7 kg a chcela som trošku zhodiť bruško. Začala som cvičiť na brucho a odvtedy mám bolesti, hlavne v okolí jazvy ale aj pod rebrami.

Môže ísť o pruh?

Nerada by som teraz počas korony otravovala lekára s nejakou banalitou, ale fakt ma to dosť bolí, zle sa mi spí a aj cez deň ma to obťažuje. Už pred tým sa mi stalo, že som si to nejako natiahla. Teraz to už naozaj dosť bolí a trvá to už týždeň.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ak pociťujete bolesti v oblasti jazvy, tak naozaj môže ísť aj o pruh, tu je potrebné doplniť sonografické vyšetrenie, aby sa potvrdila alebo vyvrátila tato diagnóza.

Preto by ste mali ísť za Vašim lekárom. Dovtedy určite neodporúčam žiadne cvičenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková