Bolí a točí sa mi hlava, mám problémy s dýchaním, som bledá. O aký zdravotný problém ide?

Zodpovedané
27. feb 2022

Dobrý deň,

mala som problémy s dýchaním, rýchlo som sa zadýchala a krútila sa mi hlava. Bolela ma hlava, bola som bledá, padali mi vlasy a strašne lámali nechty.

Na krv som nebola. Mám zlú životosprávu, nejem ovocie a ani zeleninu. Málo chodím na vzduch, málo sa hýbem. Nepracujem a začala som užívať železo sama od seba. Trocha sa mi polepšilo. Asi po dvoch mesiacoch to znovu začalo a som nešťastná z toho. Trvá to už asi rok. Začala som brať Globifer forte. Nastala úplna zmena, nemala som žiadne príznaky. Išla som na krv a moje výsledky boli dobré.

Po využívaní dvoch balení som mala nízky tlak a búšilo mi srdce. Možno aj zo stresu, tak som Globier vysadila. Neužívam ho skoro týždeň a zase mám príznaky ako na začiatku.

Čo mii odporúčate?

Na EKG som bola pred rokom a ok. Momentálne som v zahraničí.

Ako si môžem pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

určite by som odporučila vyšetrenie u lekára, pri ktorom sa Vám aj skontrolujú krvné testy. Na základe výsledkov budete vedieť či ste, alebo nie Ste chudokrvná a či náhodou nie je problém v štítnej zlaze.

V prvom kroku je však potrebné upraviť životosprávu a mať pravidelný pohyb.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková