Čo mi môže spôsobovať stiahnutie hrdla?

Zodpovedané
31. jan 2023

Dobrý deň,

často mám pocit stiahnutého hrdla. Štítnu žľazu a aj ORL mám v poriadku. Gastroenterológ mi vravel, že mám veľa kyseliny v žalúdku. Mám aj helicobakter, ale nepáli ma záha a ani na hrudi. Bolí ma len jedno miesto na hrudi, ale to asi nebude kyselinou. Najväčšie problémy mi robí stiahnuté hrdlo. Neviem či to môže byť jedlom, keďže tento problém nepociťujem stále.

Čo mi môže spôsobovať stiahnutie hrdla?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ je nález z ORL a GE v poriadku, tak pocit stiahnutého hrdla môže spôsobovať úzkostná alebo panická porucha.

Možno by ste sa mali zamerať týmto smerom a kontaktovať psychológa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková